TABLET ÜRETİMİ

Novard, müşterilerimize çok çeşitli şekil ve boyutlar sunmak için tablet pres ve  çeşitli kalıplara sahiptir. Sunduğumuz tablet türleri çiğnenebilir, kaplanmış, enterik, yavaş salimli, iki katmanlı ve dilaltı içerir. Kalite kontrol prosedürlerimize uygun olarak, üretilen her bir üretim serisiyle doğru boyut, ağırlık, sertlik, kırılabilirlik ve çözünmenin korunmasını sağlamak için tüm tablet üretimi dikkatle izlenir. 
Tabletler basit ve kullanımı kolaydır. Uygun bir portatif pakette aktif bileşenin doğru şekilde ölçülen bir dozajını sağlarlar ve kararsız ilaçları korumak veya hoş olmayan bileşenleri gizlemek için tasarlanabilirler. Tabletlerin tanınmasına yardımcı olmak için renkli kaplamalar, kabartmalı işaretler ve baskı kullanılabilir. Üretim işlemleri ve teknikleri, tabletlerin sürekli salım veya hızlı çözünen formülasyonlar gibi özel özelliklere sahip olmasını sağlayabilir.

TABLETLEME , toz bazlı ürünleri tek tip ve tutarlı boyutlu dozajlara sıkıştırma işlemidir. Tabletlemenin aşağıdaki işlem aşamaları vardır:
Dağıtım : Bu, tabletleme işleminin ilk adımıdır ve karışımdaki her bir bileşenin ağırlığının, hedef tablet boyutuna göre doza göre belirlenmesini sağlamada kritik bir adımdır.
Boyutlandırma : Tüm bileşenler benzer boyutta ise, tabletlerin sıkıştırılması daha iyidir. Sürecin bu aşamasında, düzgün bir dozaj oluşturmak için ürünleri ezip öğütüyoruz.
Harmanlama : Bu aşamada, nihai ürüne kaynak bileşenler doğru oranlarda ölçülür. Her tabletin bileşenlerin doğru karışımını ve oranlarını içermesi için bileşenlerin tutarlı ve homojen bir karışımının sağlanması önemlidir.
Sıkıştırma : Sıkıştırma aşamasında, granülü bir katı halinde oluşturmak için basınç uygulanır. Bu sürecin bir parçası olarak, malzemeleri aşırı hassas bir şekilde gerekli tablet şekline 'sıkıştırmak' için döner bir pres kullanıyoruz. Genellikle yuvarlak veya oval olmalarına rağmen, tableti birçok şekilde yapabiliriz.
Çıkarma : Tabletin çıkarıldığı ve bir sonraki tableti oluşturmaya hazır olduğu işlemin son aşaması. 
Müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre istediği boyutta ve özellikte tabletler üretiyoruz.

Paylaş
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?